Egy ideje már akartam írni erről a témáról egy bejegyzést, mert végülis a kávéfőző is egy otthoni gadget. A kávé élvezete és a bor élvezete között jó analógiát lehet felállítani. Egyszer abból a szempontból, hogy a bort fogyasztók közt megtalálhatóak olyanok akik nem igénylik különösebben a minőséget, jó nekik a kisfröccs a kannás borból, és van a másik véglet akiknek több száz üveges gyűjteményük van, órákig képesek évjáratokról és fajtákról beszélni, és olyan szavakat használnak közben mint "a szájpadlás felső részén érezhető enyhe áfonyára emlékeztető utóíz". A nagy tömeg persze ezen két véglet között helyezkedik el valahol. A kávézással ugyan ez a helyzet, van akinek elég reggel egy gyors Nescafé, de van aki a kézi karos mechanikus gépével törekszik a tökéletes főzetre, és percekig képes elemezni a kávé tetjén lévő krém textúráját. A bor-kávé párhuzam nemcsak az élvezetére, hanem az alapanyagokra is igaz, bár talán annyi féle kávéból nem választhatunk, mint borból, a különböző kávék között hatalmas különbség lehet. A kávézásnál a borozáshoz képest bejön még egy faktor, mégpedig a gép, ami ráadásul alapvetően határozza meg a kávé minőségét. Azt kijelenteném, hogy az, hogy valakinek nincs igénye a drága/minőségi borra, vagy számára nem bír jelentőséggel a nescafé és egy frissen őrölt kávé közötti különbség azt én nem tartom negatívumnak. Őt ez egyszerűen nem érdekli annyira, mint másokat. Mindenkinek meg vannak azok a területek amik érdeklik és ahol tudja értékelni a minőséget. Legyen szó számítógépekről, autókról, borokról, órákról, bélyegekről, régiségekről. Engem nem tud lázba hozni egy kora barokk bronzszobor, mást meg egy csésze Jamaican Blue Mountain hagy teljesen hidegen. Én a kávét legtöbbször tisztán cukor és tej nélkül iszom. Elképzelhető, hogy ez az oka annak, hogy jobban érzem kávé és kávé közti különbséget. Aki általában felönti a kávéját 2 deci tejjel és rak bele két kockacukrot, annak jóformán mindegy milyen kávét iszik, nem fogja érezni a különbséget.
Miután ebben a bejegyzésben az otthoni kávé készítés különböző lehetőségeit próbálom meg bemutatni.
Talán a legegyszerűbb és már a bevezetőben is említett lehetőség az instant kávék fogyasztása. Nem is kell hozzá gép, csak a kávé és víz vagy tej. Van egy jellegzetes mellékíze ezeknek a kávéknak, a drágább fajták íze meglepően kellemes tud lenni (főleg ha belegondolunk, hogy egy por feloldása vízben mennyire távol van a frissen őrölt és főzött kávétól). Ha kevés forró vízbe tesszük, még krém is varázsolódik a kávé tetéjére, amiért elismerést érdemelnek az élelmiszereket fejlesztő mérnökök. Előnye még, hogy nem kell hozzá semmilyen berendezés, viszont a kávé maga kimondottan drága, valamint nyilván belekerül egy csomó nem természetes anyag.
Az otthoni gépek két nagy csoportra bonthatók, az egyik a bolti kávéval működők, a másik a patronos vagy kapszulás rendszerűek. Kezdjük az elsővel.
Az első és legolcsóbb lehetőség a kedvező árú karos gépek. Itt fontos megjegyezni, hogy a kávé készítésének optimális folyamata az, hogy a 92-96 fokos (tehát még nem forrásban lévő!) vizet a gép átnyomja a kávén, és ami kifolyik azt isszuk meg. A forró víz a kávén történő átpréselésének a következménye a kávé tetején képződő krém (crema), ami a jó eszpresszó egyik ismérve. A legolcsóbb gépek egyszerűen a forró gőzt préseli át a kávén, ami kicsapódik és abból lesz a kávé. Ezzel az a baj, hogy a gőz túl meleg, és őrölt kávét megégeti ami egy nagyon rossz, keserű ízt ad ezeknek a kávéknak. Éppen ezért a karos gépek közt is nagy a szórás. Létezik gép már pár ezer forinttól felfele egészen több tízezerig. Ami itt közös az, hogy a gépbe darált kávét kell tenni, ráhúzni a kart, és a víztartályban lévő vizet lefőzi a gép. A kávé erejét a karba tett kávé mennyiségével, illetve a tartályba töltött víz mennyiségével tudjuk szabályozni. Ma Magyarországon a legtöbben ilyen géppel rendelkeznek, ennek elsősorban anyagi oka van. A gépek minősége nagyban meghatározó, volt szerencsém olyan karos géphez amiből semmilyen kávéval nem tudtam jó kávét kicsikarni, de pl. a szüleim ilyen rendszerű gépe egész tisztességes kávét készít. A kávé minősége szempontjából vízválasztó tényező, hogy frissen őrölt, vagy előre őrölt kávéból készül e az italunk. Az kávé előre történő őrlése azért nem szerencsés, mert az őrölt kávéban nemkívánatos oxidációs folyamatok indulnak el. Bár a legtöbb őrölt kávét vákumcsomagolásban árulják, a felbontást követően a vákumot nem tudjuk reprodukálni így másnapra-harmadnapra már egy gyengébb minőségű kávé lesz a végeredmény. A 250g-os csomag 30-35 főzetre elegendő, ami akár hetekig is eltarthat. A karos gépek esetében úgy javítható az eredmény, ha veszünk a gépünk mellé egy kávé darálót, és nem őrölt kávét veszünk, hanem a szemes kávét közvetlenül a főzés előtt daráljuk meg. Ez persze elég macerás művelet, de ismerek olyat aki nem lusta ehhez. Egy mondat erejéig meg kell még említenem az un. amerikai vagy filteres kávéfőzőket, amelyek inkább a tengerentúlon, Amerikában hódítanak. Ezek produkálják azt az jellegzetesen íztelen amerikai hosszú kávét amit itthon a Mekiben (nem McCafé!!!) "élvezhetünk". Meg ezzel rohangásznak mindig az amerikai filmekben a pincérnők, alig várva, hogy utántölthessék a bögrét.
A következő nagy csoport az automata gépek világa. Automata gépen én azokat a készülékeket értem, amelyeknek megdarálják, majd automatikusan megfőzik a kávét. Ezek a gépek roppant kényelmesek, bekapcsoljuk, megnyomunk egy gombot, és jön a kávé. Általában gombokkal állíthatjuk be kávé mennyiségét is a legrövidebb presszótól egészen a hosszú kávéig. A gépek árai 60.000 Ft körül kezdődnek, és valahol 3-400.000 környékén vannak a legprofibbak. Lássuk mire figyeljünk ha automata gép vásárlására adjuk a fejünk. Az egyik ismérv a gép által használt nyomás. Ez a nyomás amivel a gép a forró vizet átpréseli a kávén. Minél nagyobb ez a nyomás annál finomabb krémesebb lesz a kávé. 15 bar-tól indulnak a gépek, jobb gépek 18 baros teljesítménnyel rendelkeznek. A másik fontos szempont a daráló kések anyaga. A legtöbb gépben fémkések őrlik a kávét, ami azért nem a legszerencsésebb, mert a frissen őrölt kávé először ezekkel a fém késekkel érintkezve magába szívhatja ezt a fémes ízt, lerontva ezzel a produktum ízét. Ezen kívül mindenki igény szerint számos további extrával felszerelt gépet is választhat. Fontos szempont lehet még, hogy a gép saját maga tisztítsa a belsejét, mert az ilyen automata gépek belsejét nem fogjuk minden kávé után tisztítani, valamint rendelkezzen automatikus vízkőmentesítő programmal is. A vízkő ezeknek a gépeknek nagy ellensége, ha nem tudjuk hatékonyan vízkőteleníteni, akár tönkre is mehet a gép. Ha a gép tud őrölt kávéból is főzni, az azért jó, mert akkor őröltből tarthatunk otthon koffein menteset, ha este is szeretnénk inni egy kávét. További kényelmi extra lehet a csészemelegítős, világított tálca, érintőképernyő, digitális kijelző. Aki a tejhabos latte machiatót, vagy cappuccinót szereti, az vásárolhat olyan gépet is, amely a víz és a szemes kávé tartón kívül tejtartóval is rendelkezik, és egyetlen gombnyomásra készíti a tejhabos italokat. Aki a design híve, választhat konyhabútorba épített megoldásokat is. Én csak egy ilyen típusú gépet próbáltam ki egy Delonghi márkájút, de tejhabja elég kiábrándító volt. Inkább meleg buborékos tejnek nevezném.
Számos automata gép kávéját kóstoltam meg, és azt kell, hogy mondjam, nem szabad névtelen terméket venni, borzalmas kávét csinálnak. Nézzünk legalább annak utánna, hogy a gépen belül található főző egységet ki gyártja, hiszen ez a gép lelke. Én hosszas gondolkodás után ezt a Solac gépet vettem magamnak. Azért mertem a háztartási gépeiről igen, de kávéfőzőiről kevésbő ismert cég termékét megvenni, mert a kávéfőző egységet a patinás nevű Bianchi gyártja, és a paraméterei is nagyon jók (18 bar, kerámia kések, érintőképernyő, csészemelegítő). A tejgőzölőjével nem vagyok maradéktalanul elégedett, de épp ma szereztem be a direkt ehhez a géphez kitalált Cappuccinator kiegészítőt, reméljük ez javít a helyzeten. Az itthon is beszerzhető ajánlott márkák közé tartozik elsősorban a Saeco, a Jura, a Krups, és a Gaggia.
Egy teljesen másik iskola a kapszulás-tabláttás gépek piaca. Itt a modell úgy néz ki, hogy veszünk egy gépet relatíve olcsón, amibe általában a gép gyártójától vásárolhatunk kapszulákat, és a gép ezekből a kapszulákból készíti el a kávét. A gép mint említettem relatíve olcsó, de ez azért van, mert a gép megvásárlását követően csak az adott cég kapszuláit tudjuk vásárolni, és mivel ezek a gépek mással nem működnek, ezért kvázi "röghöz vagyunk kötve". A cégek meg a folyamatos patroneladáson megkeresik a magukét. Ezekhez a készüllékekhez a patron olyan 80-90 Ft/db környékén van, ami az igen kiválló minőségű (pl. Illy) szemes kávék ft/csésze áránál is magasabb (kb. 65 Ft/csésze). Hazánkban a három legnagyobb ilyen rendszer a Nespresso, a Senseo, és a Lavazza. Én már mindhármat próbáltam. A Senseo szerintem felejtős, mert a belevaló patron hasonlít a tea filterhez, ami azt jelenti, hogy a kávé nem vákumban létezik a fogyasztásig. Egy nagy hipermarketben kostóltatták meg velem, és nagyon nem ízlett. A Lavazza-val már jobb a helyzet, itt van olyan konstrukció is, ahol a gép ingyen van, ha valaki vállalja évi x patron megvételét (tisztára, mint a mobilszolgáltatók). A Lavazza patronos kávék elég finomak, bár a választék kissé korlátozott, csak pár fajta kávéjuk van. A számomra legszimpatikusabb ilyen fajta a megoldás az a Nespresso. A gépeik szépek, és bár a patronok nem olcsók (89 Ft) azt kell, hogy mondjam igen kiválló kávét állítanak elő ezek a kis gépek. A titok abban van, hogy légmentesen zártak a patronok, és a gépek 19 bar (!) nyomással pumpálják a kávét. A választék is kellően nagy, 10 fajta patronjuk van, mindegyik más színű. A gépek 30.000 Ft környékén indulnak, de a cappuccino készítős csoda az 100.000 Ft környékén van. Az optimálisnak tűnő választás a képen látható Cube, ára 45.000 Ft. A legolcsóbb modellel ellentétben itt már kiválaszthatjuk, hogy rövid vagy hosszú kávét kívánunk inni, van benne csésze tartó, és a kis tálkát felhajthatjuk így biztosítva helyet a nagyobb csészéknek.
Összességében a probléma ezekkel a patronos rendszerekkel, hogy bár finom kávét készítenek, az áruk drága, és a patronok beszerzése sem annyira mindennapos, mint a szemes vagy őrölt kávé. A gyártó cégtől kell rendelni, x darab után ingyen kiszállítják y munkanapon belül, de macera van vele ahhoz képest, hogy szinte minden élelmiszerboltban van valamilyen kávé. A változatossággal is lehet probléma, hiszen a Nespresso impresszív 10 különböző féle patronja sem veheti fel a versenyt a szemes kávék több százra rúgó választékával. Ezzel együtt nem tartom rossz választásnak a Nespresso gépeket, aki mindig finom kávét akar inni, nincs kedve kísérletezni a különböző kávéfajtákkal, egy kompakt és design-os gépre vágyik, annak ideális választás lehet. Aki picit jobban el akar merülni a különböző kávék rejtelmeiben az jobban teszi ha egy automata gépet szerez be.
A gépek felsorolásában csak addig mentem el, ameddig az én ismereteim terjednek. A kávéivás "auidofiljei" lenézik az automata gépeket, mint a high-end hifisek a digitális CD-ket. Az a világ számomra ismeretlen, én teljesen boldog vagyok a "good coffee at my fingertips" érzéssel. Fontos a jó kávé reggelente, de ne kelljen külön szertartást elvégezni egy finom csésze feketéért.
Utóiratként íme egy lista azokról a szemes kávékról amelyeket én finomnak talátam eddig: Illy, Farger, Davidoff Grand Cru, szinte valamennyi Starbucksban kapható kávé., az Aréna Plázában lévő Tschibo bolt kávéi
Amikben csalódtam: Lavazza Oro, Café Frei, Douwe Egberts Omnia
Miután ebben a bejegyzésben az otthoni kávé készítés különböző lehetőségeit próbálom meg bemutatni.
Talán a legegyszerűbb és már a bevezetőben is említett lehetőség az instant kávék fogyasztása. Nem is kell hozzá gép, csak a kávé és víz vagy tej. Van egy jellegzetes mellékíze ezeknek a kávéknak, a drágább fajták íze meglepően kellemes tud lenni (főleg ha belegondolunk, hogy egy por feloldása vízben mennyire távol van a frissen őrölt és főzött kávétól). Ha kevés forró vízbe tesszük, még krém is varázsolódik a kávé tetéjére, amiért elismerést érdemelnek az élelmiszereket fejlesztő mérnökök. Előnye még, hogy nem kell hozzá semmilyen berendezés, viszont a kávé maga kimondottan drága, valamint nyilván belekerül egy csomó nem természetes anyag.
Az otthoni gépek két nagy csoportra bonthatók, az egyik a bolti kávéval működők, a másik a patronos vagy kapszulás rendszerűek. Kezdjük az elsővel.
Az első és legolcsóbb lehetőség a kedvező árú karos gépek. Itt fontos megjegyezni, hogy a kávé készítésének optimális folyamata az, hogy a 92-96 fokos (tehát még nem forrásban lévő!) vizet a gép átnyomja a kávén, és ami kifolyik azt isszuk meg. A forró víz a kávén történő átpréselésének a következménye a kávé tetején képződő krém (crema), ami a jó eszpresszó egyik ismérve. A legolcsóbb gépek egyszerűen a forró gőzt préseli át a kávén, ami kicsapódik és abból lesz a kávé. Ezzel az a baj, hogy a gőz túl meleg, és őrölt kávét megégeti ami egy nagyon rossz, keserű ízt ad ezeknek a kávéknak. Éppen ezért a karos gépek közt is nagy a szórás. Létezik gép már pár ezer forinttól felfele egészen több tízezerig. Ami itt közös az, hogy a gépbe darált kávét kell tenni, ráhúzni a kart, és a víztartályban lévő vizet lefőzi a gép. A kávé erejét a karba tett kávé mennyiségével, illetve a tartályba töltött víz mennyiségével tudjuk szabályozni. Ma Magyarországon a legtöbben ilyen géppel rendelkeznek, ennek elsősorban anyagi oka van. A gépek minősége nagyban meghatározó, volt szerencsém olyan karos géphez amiből semmilyen kávéval nem tudtam jó kávét kicsikarni, de pl. a szüleim ilyen rendszerű gépe egész tisztességes kávét készít. A kávé minősége szempontjából vízválasztó tényező, hogy frissen őrölt, vagy előre őrölt kávéból készül e az italunk. Az kávé előre történő őrlése azért nem szerencsés, mert az őrölt kávéban nemkívánatos oxidációs folyamatok indulnak el. Bár a legtöbb őrölt kávét vákumcsomagolásban árulják, a felbontást követően a vákumot nem tudjuk reprodukálni így másnapra-harmadnapra már egy gyengébb minőségű kávé lesz a végeredmény. A 250g-os csomag 30-35 főzetre elegendő, ami akár hetekig is eltarthat. A karos gépek esetében úgy javítható az eredmény, ha veszünk a gépünk mellé egy kávé darálót, és nem őrölt kávét veszünk, hanem a szemes kávét közvetlenül a főzés előtt daráljuk meg. Ez persze elég macerás művelet, de ismerek olyat aki nem lusta ehhez. Egy mondat erejéig meg kell még említenem az un. amerikai vagy filteres kávéfőzőket, amelyek inkább a tengerentúlon, Amerikában hódítanak. Ezek produkálják azt az jellegzetesen íztelen amerikai hosszú kávét amit itthon a Mekiben (nem McCafé!!!) "élvezhetünk". Meg ezzel rohangásznak mindig az amerikai filmekben a pincérnők, alig várva, hogy utántölthessék a bögrét.
A következő nagy csoport az automata gépek világa. Automata gépen én azokat a készülékeket értem, amelyeknek megdarálják, majd automatikusan megfőzik a kávét. Ezek a gépek roppant kényelmesek, bekapcsoljuk, megnyomunk egy gombot, és jön a kávé. Általában gombokkal állíthatjuk be kávé mennyiségét is a legrövidebb presszótól egészen a hosszú kávéig. A gépek árai 60.000 Ft körül kezdődnek, és valahol 3-400.000 környékén vannak a legprofibbak. Lássuk mire figyeljünk ha automata gép vásárlására adjuk a fejünk. Az egyik ismérv a gép által használt nyomás. Ez a nyomás amivel a gép a forró vizet átpréseli a kávén. Minél nagyobb ez a nyomás annál finomabb krémesebb lesz a kávé. 15 bar-tól indulnak a gépek, jobb gépek 18 baros teljesítménnyel rendelkeznek. A másik fontos szempont a daráló kések anyaga. A legtöbb gépben fémkések őrlik a kávét, ami azért nem a legszerencsésebb, mert a frissen őrölt kávé először ezekkel a fém késekkel érintkezve magába szívhatja ezt a fémes ízt, lerontva ezzel a produktum ízét. Ezen kívül mindenki igény szerint számos további extrával felszerelt gépet is választhat. Fontos szempont lehet még, hogy a gép saját maga tisztítsa a belsejét, mert az ilyen automata gépek belsejét nem fogjuk minden kávé után tisztítani, valamint rendelkezzen automatikus vízkőmentesítő programmal is. A vízkő ezeknek a gépeknek nagy ellensége, ha nem tudjuk hatékonyan vízkőteleníteni, akár tönkre is mehet a gép. Ha a gép tud őrölt kávéból is főzni, az azért jó, mert akkor őröltből tarthatunk otthon koffein menteset, ha este is szeretnénk inni egy kávét. További kényelmi extra lehet a csészemelegítős, világított tálca, érintőképernyő, digitális kijelző. Aki a tejhabos latte machiatót, vagy cappuccinót szereti, az vásárolhat olyan gépet is, amely a víz és a szemes kávé tartón kívül tejtartóval is rendelkezik, és egyetlen gombnyomásra készíti a tejhabos italokat. Aki a design híve, választhat konyhabútorba épített megoldásokat is. Én csak egy ilyen típusú gépet próbáltam ki egy Delonghi márkájút, de tejhabja elég kiábrándító volt. Inkább meleg buborékos tejnek nevezném.
Számos automata gép kávéját kóstoltam meg, és azt kell, hogy mondjam, nem szabad névtelen terméket venni, borzalmas kávét csinálnak. Nézzünk legalább annak utánna, hogy a gépen belül található főző egységet ki gyártja, hiszen ez a gép lelke. Én hosszas gondolkodás után ezt a Solac gépet vettem magamnak. Azért mertem a háztartási gépeiről igen, de kávéfőzőiről kevésbő ismert cég termékét megvenni, mert a kávéfőző egységet a patinás nevű Bianchi gyártja, és a paraméterei is nagyon jók (18 bar, kerámia kések, érintőképernyő, csészemelegítő). A tejgőzölőjével nem vagyok maradéktalanul elégedett, de épp ma szereztem be a direkt ehhez a géphez kitalált Cappuccinator kiegészítőt, reméljük ez javít a helyzeten. Az itthon is beszerzhető ajánlott márkák közé tartozik elsősorban a Saeco, a Jura, a Krups, és a Gaggia.
Egy teljesen másik iskola a kapszulás-tabláttás gépek piaca. Itt a modell úgy néz ki, hogy veszünk egy gépet relatíve olcsón, amibe általában a gép gyártójától vásárolhatunk kapszulákat, és a gép ezekből a kapszulákból készíti el a kávét. A gép mint említettem relatíve olcsó, de ez azért van, mert a gép megvásárlását követően csak az adott cég kapszuláit tudjuk vásárolni, és mivel ezek a gépek mással nem működnek, ezért kvázi "röghöz vagyunk kötve". A cégek meg a folyamatos patroneladáson megkeresik a magukét. Ezekhez a készüllékekhez a patron olyan 80-90 Ft/db környékén van, ami az igen kiválló minőségű (pl. Illy) szemes kávék ft/csésze áránál is magasabb (kb. 65 Ft/csésze). Hazánkban a három legnagyobb ilyen rendszer a Nespresso, a Senseo, és a Lavazza. Én már mindhármat próbáltam. A Senseo szerintem felejtős, mert a belevaló patron hasonlít a tea filterhez, ami azt jelenti, hogy a kávé nem vákumban létezik a fogyasztásig. Egy nagy hipermarketben kostóltatták meg velem, és nagyon nem ízlett. A Lavazza-val már jobb a helyzet, itt van olyan konstrukció is, ahol a gép ingyen van, ha valaki vállalja évi x patron megvételét (tisztára, mint a mobilszolgáltatók). A Lavazza patronos kávék elég finomak, bár a választék kissé korlátozott, csak pár fajta kávéjuk van. A számomra legszimpatikusabb ilyen fajta a megoldás az a Nespresso. A gépeik szépek, és bár a patronok nem olcsók (89 Ft) azt kell, hogy mondjam igen kiválló kávét állítanak elő ezek a kis gépek. A titok abban van, hogy légmentesen zártak a patronok, és a gépek 19 bar (!) nyomással pumpálják a kávét. A választék is kellően nagy, 10 fajta patronjuk van, mindegyik más színű. A gépek 30.000 Ft környékén indulnak, de a cappuccino készítős csoda az 100.000 Ft környékén van. Az optimálisnak tűnő választás a képen látható Cube, ára 45.000 Ft. A legolcsóbb modellel ellentétben itt már kiválaszthatjuk, hogy rövid vagy hosszú kávét kívánunk inni, van benne csésze tartó, és a kis tálkát felhajthatjuk így biztosítva helyet a nagyobb csészéknek.
Összességében a probléma ezekkel a patronos rendszerekkel, hogy bár finom kávét készítenek, az áruk drága, és a patronok beszerzése sem annyira mindennapos, mint a szemes vagy őrölt kávé. A gyártó cégtől kell rendelni, x darab után ingyen kiszállítják y munkanapon belül, de macera van vele ahhoz képest, hogy szinte minden élelmiszerboltban van valamilyen kávé. A változatossággal is lehet probléma, hiszen a Nespresso impresszív 10 különböző féle patronja sem veheti fel a versenyt a szemes kávék több százra rúgó választékával. Ezzel együtt nem tartom rossz választásnak a Nespresso gépeket, aki mindig finom kávét akar inni, nincs kedve kísérletezni a különböző kávéfajtákkal, egy kompakt és design-os gépre vágyik, annak ideális választás lehet. Aki picit jobban el akar merülni a különböző kávék rejtelmeiben az jobban teszi ha egy automata gépet szerez be.
A gépek felsorolásában csak addig mentem el, ameddig az én ismereteim terjednek. A kávéivás "auidofiljei" lenézik az automata gépeket, mint a high-end hifisek a digitális CD-ket. Az a világ számomra ismeretlen, én teljesen boldog vagyok a "good coffee at my fingertips" érzéssel. Fontos a jó kávé reggelente, de ne kelljen külön szertartást elvégezni egy finom csésze feketéért.
Utóiratként íme egy lista azokról a szemes kávékról amelyeket én finomnak talátam eddig: Illy, Farger, Davidoff Grand Cru, szinte valamennyi Starbucksban kapható kávé., az Aréna Plázában lévő Tschibo bolt kávéi
Amikben csalódtam: Lavazza Oro, Café Frei, Douwe Egberts Omnia
Utolsó kommentek