Biztosan sokan hallottatok már A Hivatal c. sorozatról. Én először a Duna TV-n találkoztam ezzel az angol sorozattal és nagyon tetszett. A TV-ben nem tudtam követni, ezért amikor megjelent megvettem a teljes sorozatot DVD-n (két évad+ karácsonyi különkiadás).
A BBC által jegyzett angol Office-nak akkora sikere volt, hogy készült belőle egy amerikai remake. (A képeken a fenti az amerikai és alatt van az angol) Érdekesség, hogy az amerikai változat készítésében részt vesz az angol sorozat főszereplője a zseniális komikus Ricky Gervais.
Az angol sorozatból mindössze 14 rész készült, míg az amerikai már 66-nál jár (négy évad, és készül az ötödik). Ez nagy előnye az amerikai sorozatnak, hiszen sokkal jobb történet mesélést, és karakter fejlődést tesz lehetővé 66 rész.
Az angol sorozat első évadának megtekintése után néztem bele először az amerikai változatban. Nagyon nem tetszett. A cselekmény megegyezett, de valahogy az egész le volt öntve cukormázzal, hiányzott az él, az igazi maró humor, súlytalannak éreztem a karaktereket. A főnök nem volt elég szemét. Gondoltam is magamban, na ilyen amikor valami jóra ráteszik az amerikaiak a kezüket, leöntik cukormázzal, hogy a tömegeknek is fogyasztható legyen, és pont a lényeg veszik el. Aztán valamikor arra gondoltam adok még egy esélyt az amerikai Office-nak, hiszen nem tartana már a negyedik évadnál ha nem szeretnék, valamint biztos nem történik ugyan az, mint az angolban, hiszen 5x annyi rész van majdnem. Amint az amerikai sorozat eltávolodott az angol cselekményétől, és önálló életet kezdett élni elkezdtem kedvelni. Ez aztán odáig fokozódott, hogy szerintem 2 hét alatt ledaráltan a négy évadot. Amikor vége lett nagyon hiányzott, ezért megnéztem egy részt az angolból és alig bírtam végignézni. Sivár volt, brutálisan realista és kegyetlen. Rosszul éreztem magam miközben néztem. Mi történt?
A legfontosabb különbség, hogy az amerikai Office-ban szerethetőek karakterek. Még Michael a főnök is. Az angolban szánalmasak. Ha csak a főnökök karakterét hasonlítjuk össze: az angol főnök egy kisstílű, rosszindulatú, mindenre képes, ripacs. Az amerikai főnök egy durcás kisgyerek, akiből akkor törnek elő a rossz tulajdonságok, ha nem ő van a középpontban, de alapvetően jó indulatú, naiv, sokszor kihasználják, de nagyon szereti az embereket. Én nagyon megszerettem Michael Scott-ot, David Brent is zseniális karakter, de szeretni azt nem lehet. Az egész angol office az amerika után fölöttébb nyomasztó.
Valami olyasmi történik, hogy az amerikai sorozat kiveszi az angolból a rosszindulatot, és a gonoszságot, és helyére még több humort és kedvességet csempész be. Az amerikain szinte végig mosolyogtam, röhögtem, az angolon inkább kínomban nevetek. Persze vannak durva dolgok az amerikaiban is, de a legsötétebb feketét ami az angolban bőven van nem találjuk. Helyette tényleg szerethető karakterek vannak. Pam és Jim románcának úgy drukkoltam, mint Ross-nak a és Rachelnek, Tim és Dawn leginkább egy elcseszett valóságsóra emlékeztetett nem pedig a Jóbarátokra.
Én mindkét sorozatot nagyon ajánlom mindenkinek aki vevő a picit elvontabb humorra. Az amerikai nagyon szerethető, kedves, bármikor fogyasztható sorozat. Nekem az idei kedvencem a vígjátékok közül. Az angolt akkor nézzük ha fekete angol humorhoz van hangulatunk.
És bár az elején úgy gondoltam nagyon gyenge valami az amerikai próbálkozás, szerintem összességében túlnő az elődjén:
The Office UK: 7/10
The Office US: 9/10
Utolsó kommentek